İkinci Yarı Tüyap Tarım Fuarları Karadeniz’in En Büyük Fuarı Samsun ile Devam Ediyor

Verimli tarım topraklarının diyarı Karadeniz’in en büyük fuarı Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 14-18 Eylül’de 7. kez kapılarını açacak. 

 

Birçok meyve ve sebzenin yanı sıra özellikle çeltik, bal, fındık gibi bölgeye has ürünlerin, üreticilerinin ve bu ürünlere yönelik teknolojilerin yer alacağı bu büyük bölgesel buluşmanın ardından, tarım sektörü Bursa ve Adana Tarım Fuarları ile uluslararası çaptaki İstanbul Agro Show’da bir araya gelecek.

 

Verimli ve tarıma müsait ovalarıyla Türkiye’nin tarımsal üretim potansiyeli yüksek şehirlerinin başında gelen Samsun, 14-18 Eylül arasında 7. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nin 1 ve 2. salonlarında gerçekleşecek Samsun 7. Tarım Fuarı’nda traktör, biçerdöver gibi tarım makineleri ve çiftçilik ekipmanları, zirai ilaç, gübre, tohum, fide gibi tarım girdileri yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca en son tarımsal mekanizasyon ve teknolojiler, sera teknolojileri, sulama sistemleri ve canlı hayvan yetiştiriciliğine yönelik teknolojileri de görme fırsatı bulacaklar.

 

Fuara T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB gibi birçok kurum ve kuruluş da destek ve katkı sağlıyor. 

 

Samsun Tarım Fuarı’na yoğun ilgi bekleniyor

Bölgenin en önemli tarımsal üretim potansiyelinin gerçekleştiği Samsun’un  fuar için   tercih edilmesinin sebebi  bu önemli şehrin tüm çevre tarım bölgesinin kalbinde yer alması. Samsun, bölgede üretilen meyve, sebze, şekerpancarı, hububat, yem bitkileri gibi tarım ürünlerinin çeşitliliği ve kışlık sebze-meyve üretimindeki iklim avantajı ile de öne çıkıyor. Bölge ekolojik açıdan organik tarıma ve iyi tarıma da elverişli. 

 

Samsun Tarım Fuarı ise hem ulusal ve uluslararası fuarlara giren üretici firmaların hem de verimli Bafra, Çarşamba, Havza ovalarından büyük çiftçi gruplarının varlığı sebebiyle kritik öneme sahip bir tarım fuarı. Ayrıca Karadeniz’de gerçekleşen en büyük fuar olma özelliğine de sahip. Bu sebeple Samsun 7.Tarım Fuarı'na özellikle Karadeniz ve İç Anadolu başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi bekleniyor. Bölgeden üretici birlikleri, fındık yetiştiricileri kooperatifleri, Samsun Bafra’dan çeltik üreticileri, bal üreticileri ile tarım kredi kooperatifleri de fuarda yer alacak. Samsun Tarım Fuarı, önceki senelerde olduğu gibi verimli görüşmelere, önemli iş bağlantılarına, satış ve satın almalara sahne olacak.  

 

Tüyap’ın ikinci yarı tarım fuarları son hız devam ediyor

Samsun Tarım Fuarı ile Tüyap’ın ikinci yarı tarım fuarları hız kesmeden devam ediyor. Sonrasında sırada 4-8 Ekim’deki Bursa Tarım Hayvancılık Fuarı, 1-5 Kasım’daki Adana Tarım Sera Bahçe Fuarı ve 7-10 Aralık’taki yurt dışı ziyaretçilere odaklanan İstanbul Agro Show Eurasia var.

 

Fuar, ilk dört gün 10.00-18.30 arası, son gün ise saat 18.00’ee kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı