AK Partili Kırkpınar’dan çiftçiye destek açıklaması

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Parti olarak tarım ve hayvancılığa verdikleri desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar beraberinde Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı ve Tarım İl Müdürü Mustafa Özen ile birlikte Kemalpaşa’nın Halilbeyli mahallesinde çiftçilerle bir araya geldi. Mahalle meydanında bulunan kahvehaneleri dolaşıp sohbet eden Milletvekili Kırkpınar, ardından çiftçilerle buluştu. AK Parti olarak tarım ve hayvancılığa her yıl bir önceki yıla göre daha fazla destek verdiklerini belirterek, Kemalpaşa’da yapılan baraj ve sulama göletleri ile verimli topraklardan daha fazla ürün elde edileceğini söyledi.

 

Kırkpınar, “Küresel krizlerden kaynaklı hayat pahalılığı karşısında üreticilerimizi yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Bu sene tarım ürünlerinde çok yüksek alım fiyatları açıklayarak çiftçimizin yüzünü bir kez daha güldürdük. Yağışların da bol olmasıyla hamdolsun verimli bir hasat dönemi geçiriyoruz. Tüm dünyanın içinde sürüklendiği bu fırtınadan ülkemizi daha güçlü bir şekilde selamete çıkaracağız. Milletimizin duası ve desteği ile inşallah 2023 yılında da çiftçi ve üretici kardeşlerimize verdiğimiz destekler artarak devam edecektir. Sizler yetiştirin, üretin biz her daim sizlere destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. 

 

Özellikle tarım ve hayvancılığa verilen desteklerin önemli olduğunu dikkat çeken Kırkpınar, “Tüm dünyada ciddi gıda krizleri yaşanırken, ülke olarak sizlerin katkıları ile özellikle pandemi döneminde hiç sıkıntı yaşamadık. Tarımsal ürünlerden, et ve süt ürünlerine kadar hiçbir vatandaşımız sıkıntı yaşamadı. AK Parti olarak tıpkı sağlıkta yaptığımız atılımlar gibi tarım ve hayvancılıkta da uyguladığımız birçok projenin meyvesini bu dönemde aldık” diye konuştu.

 

Kırkpınar, daha sonra çiftçilerin talep ve önerilerini dinleyerek notlarını aldı. Program İl Tarım Müdürlüğü sunumu ile son buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı