Kişiye Özel Astrolojik Doğum Haritası Raporu

En kısa tarifiyle ücretsiz bir doğum haritası astroloji alanındaki uzmanların deneyim ve bilgilerinin teknoloji yardımıyla özel yazılımlara aktarılmış halidir.

Yeterli astrolojik bilgiye sahip olmasanız da kendinize ait son derece detaylı yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu sağlamak için doğum gününüze ilişkin gün, ay, yıl ve saat bilgilerini ve doğduğunuz yeri seçmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte saniyeler içerisinde haritanızı görebilirsiniz.

Gökyüzü haritalarının tamamen yoruma dayalı tarafları olsa da, aslında çoğunlukla çok yakın anlamları ifade eder. Bu yüzden bire bir olmamakla birlikte farklı astrologların verdiği bilgiler neredeyse aynı şeyleri ifade eder.

Güneş, Ay ve gezegenlerin konumları an be an değişse de, doğum haritası doğum anına özel gök boşluğunun bir resmi niteliğinde olduğu için değişmez.

Natal harita bir kimsenin doğduğu saat ve dakikada bulunduğu konuma ait astrolojik açıdan etki eden Güneş sistemindeki gezegenlerin bulunduğu noktaları görmemize yarayan bir haritadır.

Doğum haritalarıyla çalışırken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğruluğu kesinlikle önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen birkaç dakikalık sapmanın bile tüm ev ve burç konumlarını yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Bir doğum haritasının en iyi şekilde çıkarılması ve yorumlanabilmesi için, doğum günü ve saatinin net olarak bilinmesi gerekir. İnternet sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası hesaplama programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş yapacağınız bu bilgiler çerçevesinde kişiye özel yıldız haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Doğum haritası hesabı yapmak uzmanlık ve deneyim gerektiren, herkes tarafından yapılamayacak bir işlemdir. Dolayısı ile astrolog olmayanların herhangi birisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek bilgisayar programları üretilmiştir. Bizler de sitemizi kendi yıldız haritanızı kolayca çıkarmanız için tasarladık.

Gök günlüğü denilen tablolar belli tarihlere göre gezegenler ve Güneşin yerleşimlerini hesaplamak için kullanılan çizelgelerden oluşur. Bu tabloları inceleyerek, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse elde ettiğiniz verileri okuma ve yorumlama noktasında çaresiz kalabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması yalnızca profesyonel astrologlar tarafından yapılabilecek son derece zor bir iştir. Böyle bir hizmet için uzman bir astrologtan ücretli destek alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası hesaplama sisteminden yararlanabilirsiniz.

Eskiden astrolojiye ilgi duyanların ephemeris kullanarak binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu asırda teknolojinin de yardımıyla basitçe hesaplamak ve tüm açıklamalarını görüntülemek mümkün hale geldi.

İnternette yayında olan pek çok doğum haritası sitesiyle karşılaşıyoruz. Bu siteleri ziyaret ettiğimizde, bir kısmının yalnızca burç konumlarını gösterdiğini, ama bu işaretlerin ne anlama geldiğini herkesin anlayacağı şekilde izah etmekte yeterli olmadığını görüyoruz. Oysa ki astroloji alanında uzman olmayan kişiler yorumlu doğum haritası verilerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı açıklamaları içeren bir doğum haritası servisi olarak yayın yapıyoruz.

Yükselen Burç Hesaplama Aracı (ASC Ascendant)

ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü tablolarından faydalanılır. Bu veriler astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılamayan teknik tabir ve bilgiler içerir. Bu verilerden tam olarak faydalanmak için astrolojik olarak üst seviyede bilgi sahibi olmak gerekir. ASC (Ascendant) hesaplamada en garantili yöntemlerin başında uzman bir astrologtan profesyonel destek almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim yazılımımızı da bu konuda güvenle kullanabilir, 1. Evinizi kesin bir netlikle öğrenebilirsiniz.

Yeterli astrolojik bilgi vermeyen sitelerde yükselen burç tespit etme yöntemleri ile ilgili araştırma yaparken bir birine benzeyen basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması hususunda net bir sonuç ortaya koyan böyle basit bir yükselen burç hesaplama çizelgesi bulunmamaktadır aslında. Karşılaştığınız bir tabloda, coğrafi koordinat yok ve yalnızca Güneş burcu ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa güvenmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, yerel saat dilimi ve dolayısı ile de yaz/kış saati uygulaması hesaba dahil edilmelidir.

1.Ev (yükselen burç) doğduğunuz anda bulunduğunuz şehre göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre çizilmiş olan astrolojik haritanızdaki ilk evinizdir. Pekçok insan kendisini Güneşin konumlandığı burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıya verdiğimiz izlenim çoğunlukla yükselen burcumuz ile ilgilidir.

Yükselende konumlanan burcun nelere işaret ettiği ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama işleminden çıkan bilgilerle beraber verilmektedir. Natal haritada 1. Evin önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyenler azımsanamayacak çoğunluğu oluşturuyor. Çünkü haritanın ilk evi ortaya çıkarıldığında tüm astrolojik yerleşimlerin öbür detayları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojik okumalarda tahminler muhakkak 1. Evle ilişkilidir. Yalnızca bu bile yükselenin yüksek önemini anlamamıza yarayan önemli bir göstergedir. Coğrafi konum ve doğum saatinizi girerek mutlak surette 1. Ev konumunuzu tespit edin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi tanımanızı, nasıl bir imajınız olduğunu daha çabuk bilmenizi mümkün hale getirir.

Sitemizin hesaplama sistemiyle, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmanıza gerek kalmadan yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok basit. Tabi ki doğum saatinizi kesin bir doğrulukla bilmeniz kaydı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz andaki saati ve coğrafi konumunuzu yazın, peşinden çıkacak olan hesapla butonunu tıkladığınızda hesaplama yapılacaktır.

Bilindiği gibi, Güneşin ışığından daha çok faydalanmak adına belirli zamanlara göre saatler ileri ve geri alınır. Son dönemlerde bizim coğrafyamızda bu tür bir uygulama sonlandırılmış olsa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğduğu yıl içerisinde bu uygulamanın olup olmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama bu bilgiye göre şekillendirilmelidir.

Doğum Yeri ve Saatine Göre Güneş Burcu Hesaplama

Güneş burcunuz doğal kimliğinizi ve yaşamın genel seyri içerisinde stabil kalan esas özelliklerinizi tanımlar. Bu özellikler sizin dünyaya parıldadığınız görüntü, en gerçek en içteki parçanızdır. Gerçekte bir güç kaynağı olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve buna benzer biçimde burcunuzdaki Güneş de eşsiz kişisel merkezinizi şekillendirir. İçsel özelliklerinizi öğrenebilmek için sitemizdeki burç tespit etme uygulamasından yararlanabilirsiniz. Güneş, astrolojideki en önemli yönetici olduğu gibi, doğum haritalarında da en parlak güç olarak görülür. Bu enerji, esas kimliğinizle ve hayatınız boyunca ne şekilde gelişim gösterdiğinizle bağlantılandırılır. İç dünyanızı çevrenizdeki kişilerle nasıl paylaştığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz değerlerin, amaçladığınız şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel yapısını oluşturur. Yaşlandıkça, Güneş burcu etkisi artış gösterir çünkü, kim ve ne olduğunuz hususunda kendinizi daha iyi anlama fırsatı bulursunuz.

Ay Burcu Nedir? Neyi gösterir? Nasıl Analiz Edilir?

Şahsınızın yahut tanıdığınız bir kişinin duygusal yapısını keşfetmek için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz. Eğer haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum lokasyonu ve saatinizi ilgili kutucuklara girmeniz gerekiyor. Hemen ardından hesaplama butonuna tıklayın. Ay burcunuz derhal hesaplanacaktır. Şayet başka bir kimseye ait Ay burcu hesabına göz atmak isterseniz o kişiye ait doğum anı bilgilerini, Ay’ın şuanki pozisyonunu bilmek istiyorsanız mevcut tarihin bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bu işlemle beraber sorgulanan tarihe göre Ay’ın hangi burç konumunda olduğunu ve o astrolojik pozisyonda hangi anlamlarda yorumlandığını görebilirsiniz.

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde tur atması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi anlatır.

Tüm harita hesaplamalarında olduğu gibi, Ay burcu tespiti için de doğum anına ait bilgilerin tam olarak bilinmesi şartı vardır. Bu bölümün doğru olması büyük öneme sahiptir, çünkü sadece birkaç dakikalık eksiklik değişik bir burca işaret edebilir, bu sebeple emin olmak için mutlaka dikkatli olunması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi saygın bir hesaplama programı sağlıklı sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Ay’ın yerleştiği burç bilinçaltımızı yönetmesi sebebiyle duygusal dünyamızla alakalı birçok hadise Ay’ın bulunduğu burçla direkt olarak ilgilidir ki, zevk aldığımız konular ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle açığa çıkan konulardandır. Duygularımızı etkilemesi nedeniyle hayatımızın tüm alanlarını ciddi manada tesiri altına alabilir fakat, her şeyden önemlisi sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın konumlandığı burç bir yandan da nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme yöntemlerimizi ve duygusal yönden rahatlama yöntemlerimizi de biçimlendirir.

Duygularımızla ilgili birçok konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki pozisyonu astroloji uzmanının çok önemsedikleri temel konulardandır. Doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, özellikle evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize içgüdüsel manada nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Merkür Burcumuz Neden Çok Önemli? Hemen Öğrenin

Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu hesaplama programımız aracılığı ile ilgili tespiti yapmanız gerekir. Merkür yerleşimimiz iletişim yöntemimizi belirlediğinden ve düşünce sistemimizi temsil ettiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünde etki sahibidir. Burçlara göre değişik manalara gelen Merkür burcumuz, zeka seviyemizi ve bu zekayı hangi tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Bir burçtaki Merkür düşünsel özelliklerimizi, nasıl yazdığınızı ve başka insanlarla iletişim yöntemimizi bildirir. Astrolojik haritadaki Merkür, öğrenme, bilgiyi toplama ve diğer insanlarla temasa geçme şeklimizi biçimlendirir. İlk tanıştığımız kişinin, gerçekte Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla diyalog kurarız.

Venüs Burcu Ücretsiz Hesaplama

Venüs Zodyak kuşağında devrini sürdürürken, günde aşağı yukarı bir derecelik yol kateder. Bu ilerleyişle her bir burçta tam olarak bir ay geçirdiği manasına gelir. Buna ek olarak on sekiz ayda bir kez olmak kaydıyla geri hareket eder ki, tam lokasyonu anlamanın en iyi yolu doğum haritanıza bakmak doğduğunuz anda hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Venüs’ün yerleşimi değerleri açıkladığından maddi ve manevi varlıklarımızla ilişkimizi yönetir. Ancak daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgi anlayışımızı, şefkat gösterme şeklimizi, aşka verdiğimiz önemi haber verir. Bir kişiyle aranızdaki uyumluluğu anlamak için Güneş’e göre yorum yapmak az çok yol göstericidir ancak, Venüs burcu tam anlamıyla aşkı anlamanın daha etkili bir yoludur.

Anında Mars Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini anlamak, harekete geçme yönteminiz ve motive olmak için ihtiyacınız olan şeylerle ilgili fikir verici bir işlemdir. Bu bilgiler, enerji seviyenizi artırmanıza ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize olanak sağlayabilir. Mars konumunuzu kesin bir doğrulukla öğrenmek için Mars burcu hesaplama programı kullanmak avantaj sağlar. Mars yüksek hızda hareket eden bir astrolojik cisimdir ve ne zaman ve ne sıklıkta retroya girdiğine bağlı olarak iki – yedi ay süreyle burçlar üzerinde etki sahibidir. Bilindiği gibi Mars’ın tüm burçlar kuşağını kat etmesi yaklaşık 2 sene sürer. Bu 2 senelik döngüyü tam olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre farkındalık geliştirirseniz, bir sonraki Mars etkisinde ne şekilde hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yolla koruyacağınız ile alakalı ipuçları alabilirsiniz.

Jüpiter Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Servis

Jüpiter’in konumlandığı burç sizinle alakalı bilinenden çok daha fazla şey söyler, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını ortaya çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genellikle bu özelliği ile beraber yüksek miktarda ahlak ta getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu iyi anlamak, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan verebilir. Jüpiter burcunu hesaplamanın farklı yolları bulunmaktadır. Çevrimiçi bir astroloji aracından faydalanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin konumlandığı burcu kolayca hesap edebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmeniz durumunda. Ayrıca Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum haritanız elinizin altındaysa Jüpiter konumunuzu buradan da görebilirsiniz. Şayet ne anlama geldiğiyle birlikte bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Bir doğum haritasında, Satürn burcumuz, çizdiğimiz sınırları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımıza bakışımızı izah edebilir ve bununla beraber, esasen açıklayamadığımız ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret eder. Devri uzun süren bir gezegen olan Satürn, bir burç derecesinde ortalama olarak iki buçuk yıl geçirir ve doğduğunuz zamanki burca geri dönmesi 28 ila 29 yıl alır. İşte bu ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür reşitlik süresidir. Bu, eşit yaş grubundaki kişilerin birbiriyle benzeşen yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul görür. Websitemizde bulunan Satürn burcu öğrenme programı vasıtasıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik konumu anlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir haberler Yeni Bakış Gazetesi Kadın Spor Ayakkabı
deneme bonusu veren siteler