Tenisin Efsane İsmi Serena Williams Kimdir?

Serena 27 Ekim 1981’de Brooklyn, New York City, Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. Babası Richard Williams ve annesi Oracene Price ikisi de önde gelen eğitimcilerdi; kısmen büyüdü Chicago, Illinois, ailesi boşandıktan sonra ailesinin taşındığı yerdir. Tenis çantaları ekipman koyma özelliğine sahiptir. Geçmişten günümüze her daim ilgileri üzerine çeken biri oldu.

 Çocukluk yıllarını arka bahçelerinde inşa edilmiş bir tenis kortunda oynayarak geçirdi. Yedi yaşında turnuvalarda yarışmaya başladı ve 13 yaşında üniversiteye girdi. 1996’da ABD Açık gençler şampiyonluğunu kazandı ve ilk 10’da yer alan genç oyuncu oldu. 17 Yaşında profesyonel oldu ve Avustralya Açık’ı kazanan en genç kişi oldu. Üç Fransa Açık, dört ABD Açık, iki Wimbledon ve bir Avustralya Açık olmak üzere dokuz şampiyonluk kazanarak 11 Grand Slam single finaline ulaştı. Şu anda dünyada 1. sırada yer alıyor. Tenis ayakkabıları özel olarak Serena kendine göre tasarlatıyor.

Serena Williams Hakkında Bilgiler

 Serena’nın tenis kariyeri ciddi bir şekilde 1991’de henüz 8 yaşındayken başladı. Missouri’deki St. Louis Country Club & Tennis Center’a katıldı. Okula devam ederken, yüksek rekabet seviyesi nedeniyle yetenekli bir tenisçiye dönüştü. Teniste başarılı oldu, ilkokul, lise ve kolej boyunca birçok ödül ve takdir kazandı.

 Lisede son sınıf öğrencisi olarak, Ulusal Lise Davet Turnuvasının şampiyonluk maçında Nicole Pratt’a yenilmeden önce 56-0’lık bir rekor (mükemmel bir sezon) geçirdi. 2003 Yılında Stanford Üniversitesi’nden ekonomi alanında lisans derecesi ile mezun oldu ve 2005 yılında Harvard Üniversitesi’nden eğitim alanında yüksek lisans derecesi aldı.  Serena tenis raketi kullanımında profesyonel bir kişiliktir.

Serena Williams, ilk kocası Alexis Ohanian ile 2008’de evlendi. Birlikte iki çocukları var. Bir sosyal haber sitesi olan Reddit’in kurucu ortağıdır.

2001, 2002, 2007 ve 2011 yıllarında Sports Illustrated dergisinin Yılın Sporcusu seçildi. 2009’dan beri altı kez Arthur Ashe Cesaret Ödülü’ne layık görüldü. Hayatı hakkında Durdurulamaz Serena adlı bir belgesel filmin prömiyeri 2016’da yapıldı.  Serena, 1993’ten beri sebzelerle birlikte et ve balık yiyerek büyümüş bir vejeteryandır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir haberler Yeni Bakış Gazetesi Kadın Spor Ayakkabı
deneme bonusu veren siteler