Efsane filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı

Yapımcılığını Aytaç Ağdağ’ın yapımını Aytaç Medya ve Zirve Yapım’ın üstlendiği, senaryo ve yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu ‘Efsane’ filminin beklenen fragmanı yayınlandı.

Çorum’un eşsiz doğası ve tarihi evlerin yanı sıra 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir dille anlatıldığı film 2 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşuyor. Uzun ve titiz bir çalışma sonrasında hazırlanan fragmanda birbirinden eğlenceli sahneler yer alıyor.

 

Fragmanda Metin Milli sürprizi

2 dakika 30 saniye görsel şölen yaşatan fragmanda, Ahmet Kural’ın söylediği Metin Milli’nin ‘Seviyorum işte var mı diyeceğin‘ şarkısı ve Modern Folk Üçlüsü’nün ‘Leblebi koydum tasa’ şarkıları izleyenlerin beğenisini kazandı. Aynı zamanda filmin senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir sembolik bir rolle kamera önüne geçerek fragmana keyif kattı.

Filmin oyuncu kadrosunda; Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

 

Filmin Konusu

Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir. Eğer verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an önce el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir araya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir mücadeleye girişeceklerdir.

 

Künye

Yapım: Aytaç Medya – Zirve Yapım

Yapımcı: Aytaç Ağdağ

Senaryo ve Yönetmen: Selçuk Aydemir

Genel Koordinatör: Ediz Kentkuran

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki

Müzik: Aytekin Ataş

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı